filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
MFF w Karlowych Warach
2010
http://www.kviff.com
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach
Data wręczenia nagród:
2 lipca
Kryształowy Globus
Najlepszy film
wygrane
Moskitiera
(2010)
Agustí Vila
Udział w konkursie głównym
nominacje
Ao ge
(2010)
Chi Zhang
Chiz-haie hast keh nemidani
(2010)
Saheb-Zamani Fardin
HH, Hitler à Hollywood
(2010)
Frédéric Sojcher
Inne niebo
(2010)
Dmitri Mamulia
Jak brat z siostrą
(2010)
Daniel Burman
Kuki powraca
(2010)
Jan Svěrák
L'Enfance du mal
(2010)
Olivier Coussemacq
Matka Teresa od kotów
(2010)
Paweł Sala
Między nami
(2010)
Rajko Grlić
Trois temps après la mort d'Anna
(2010)
Catherine Martin
Trzy sezony w piekle
(2009)
Tomáš Mašín
Za wybitny wkład do światowego kina
wygrane
[Nikita Michałkow]
Nikita Michałkow
Nagroda Specjalna Jury
Zdobywca
wygrane
Kuki powraca
(2010)
Jan Svěrák
Wyrzucony na śmietnik miś Kuki próbuje znaleźć drogę powrotną do domu. Gubi się jednak w lesie, który zamieszkują dziwne istoty.
Nagroda Indywidualna
Najlepszy reżyser
wygrane
[Rajko Grlić]
Rajko Grlić
Między nami
(2010)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Anaïs Demoustier]
Anaïs Demoustier
jako Céline w filmie
L'Enfance du mal
(2010)
Najlepszy aktor
wygrane
[Mateusz Kościukiewicz, Filip Garbacz]
Mateusz Kościukiewicz
,
Filip Garbacz
Matka Teresa od kotów
(2010)
Nagroda 'East of West'
Zdobywca
wygrane
Aurora
(2010)
Cristi Puiu
Udział w konkursie
nominacje
9:06
(2009)
Igor Šterk
Der Albaner
(2010)
Johannes Naber
Gastarbeiter
(2010)
Yusup Razykov
Kobieta ze złamanym nosem
(2010)
Srđan Koljević
Kuklalar
(2010)
Çingiz Rasulzada
Mi nayir hayelun
(2010)
Suren Babayan
Ostavljeni
(2010)
Adis Bakrač
Zoufalci
(2009)
Jitka Rudolfová
Wyróżnienie specjalne
wygrane
Kuszenie świętego Tõnu
(2009)
Veiko Õunpuu
Nagroda Festiwalowa
Nagroda dla filmu niezależnego (Independent Camera)
wygrane
Cztery lwy
(2010)
Christopher Morris
Omar marzy o męczeńskiej śmierci. W osiągnięciu celu pomogą mu jego pomysłowi przyjaciele.
Najlepszy film dokumentalny trwający poniżej 30 minut - wyróżnienie specjalne
wygrane
Tinar
(2009)
Mahdi Moniri
Najlepszy film dokumentalny trwający powyżej 30 minut
wygrane
Familia
(2010)
Mikael Wiström
,
Alberto Herskovits
Udział w konkursie filmów dokumentalnych
nominacje
Armadillo - wojna jest w nas
(2010)
Janus Metz
Być kimś innym
(2009)
Sergio Oksman
Gracz
(2009)
John Appel
Katka
(2010)
Helena Třeštíková
Love, Lust & Lies
(2009)
Gillian Armstrong
Mam
(2010)
Adelheid Roosen
Marwencol
(2010)
Jeff Malmberg
Paszcza wilka
(2009)
Pietro Marcello
Poeten i Elefanthuset
(2010)
Anna Juhlin
Przyrzeczona
(2010)
Lesław Dobrucki
Rzeka
(2009)
Julija Gruodiene
,
Rimantas Gruodis
The Arbor
(2010)
Clio Barnard
Vdvojom
(2010)
Pavel Kostomarov
Wyróżnienie specjalne
wygrane
Chiz-haie hast keh nemidani
(2010)
Saheb-Zamani Fardin
Inne niebo
(2010)
Dmitri Mamulia
Nagroda Jury Ekumenicznego
Zdobywca
wygrane
Inne niebo
(2010)
Dmitri Mamulia
Nagroda Publiczności
Zdobywca
wygrane
Oldboje
(2009)
Nikolaj Steen
Nagroda Specjalna
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
wygrane
HH, Hitler à Hollywood
(2010)
Frédéric Sojcher
Nagroda Don Kichota (Nagroda Międzynarodowej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych (FICC))
wygrane
Moskitiera
(2010)
Agustí Vila
Nagroda Label Europa Cinemas
wygrane
Między nami
(2010)
Rajko Grlić
Nagroda Promocji Kina Azjatyckiego (NETPAC)
wygrane
Orion
(2010)
Ali Zamani Esmati
Syn Babilonu
(2009)
Mohamed Al Daradji
Zdobywca
wygrane
Jak to jest
(2009)
Bruce Webb
Kilkunastoletni Robbie właśnie się dowiedział, że ma poważną wadę serca. Przyjaciel pomaga mu w spełnieniu ostatniego marzenia: chłopak nie chce umrzeć jako prawiczek.
Wyróżnieni w roku 2010
Między nami
(
2/3
)
Inne niebo
(
2/3
)
Moskitiera
(
2/2
)
L'Enfance du mal
(
1/2
)
Matka Teresa od kotów
(
1/2
)
HH, Hitler à Hollywood
(
1/2
)
Kuki powraca
(
1/2
)
Chiz-haie hast keh nemidani
(
1/2
)
Kuszenie świętego Tõnu
(
1/1
)
Oldboje
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.